wtorek, 5 kwietnia 2011

POLOWY KARPIA NA WIOSNE

Karpiarzy na wiosnę
Po koniec zimy, powoli zaczyna działalność większości zwierząt i namiot nie jest wyjątkiem. Nie oznacza to, że zima nie jest praktykowane tego rodzaju połowów, ale surowość pogody i spadku aktywności ryb w tych miesiącach wielu wędkarzy nie są przygotowane do sprostania temu wyzwaniu, ale łowienie ryb Zima porozmawiać później. Po zakończeniu zimą i wczesną wiosną, które zależą od szerokości i wysokości w Hiszpanii jesteśmy. W obszarach w pobliżu wybrzeża Morza Śródziemnego, o znacznie cieplejszym klimacie, gdzie temperatura zimą są łagodne, wiosny wcześniej niż w głębi płaskowyżu, gdzie klimat jest bardziej surowy i bardzo niskich temperaturach. Początek wiosny połowów może być opisana w następujący sposób: w nocy i nie występuje silnego mrozu i słońca w południe rozpoczyna się rozgrzać, a nawet może być w krótkim rękawem. Te warunki pogodowe często zdarzają się w głębi kraju na początku marca, zgodnie z surowości zimy. Powiązanie pogoda z temperaturą wody, można powiedzieć, że z wodą o temp. 10 stopni ryby zaczynają być aktywne. W niektórych miejscach aktywność ryb nie jest regulowana przez temperaturę wody, ale przez całokształt działalności natury, innymi słowy: gdy drzewa zaczynają kwitnąć i owadów do aktywności, ryby są aktywne również dlatego, że dostosowanie się do rytmu przyrody.Możemy znaleźć przypadki, w których zbiornik wodociągów, że produkowane przez stapianie, gdzie ryby są aktywne w temperaturze poniżej 10 stopni, to dlatego, że reszta ekosystem jest na miejscu, a namiot może znaleźć pożywienie z poza takimi jak owady i owoce z drzew. W innych miejscach, gdzie woda jest pochodzenia termicznej, gdzie temperatura wody nie spada poniżej 12 stopni w zimie, ryby są nieaktywne. Jedną z możliwych przyczyn tego braku działania może być, że nie są zakażone przez walne euforii Wiosną i innych czynników jest niedostatek żywności z poza wodą, gdzie nadal rządzą prawa zimą. Zapominając o tych szczególnych okoliczności, w niektórych zbiornikach, najlepszy punkt orientacyjny będzie temperatura wody, jak opisano powyżej wydaje się, że z 10 stopni można mówić o prawdziwym działalności.Wyjaśnienie niska aktywność można znaleźć w namiocie jest zimną krwią zwierząt, podobnie jak wszystkie zwierzęta zimnokrwiste potrzebują ciepła, aby rozpocząć swój metabolizm. Karp, że pasza w zimnej wodzie potrzebują długiego okresu trawienie. Długi okres trawienia, ponieważ enzymy, które biorą udział w procesie trawienia przy tak niskich temperaturach są praktycznie nieaktywne, jeść ryby, ale tylko gdy są pełne. Łowienie karpi na Półwyspie Iberyjskim można podzielić na następujące pory roku: wiosna zaczyna się w marcu i kończy się pod koniec czerwca, lato obejmuje między lipcem a wrześniem późno, spadek obejmuje część września do końca listopada , zimą grudnia do końca lutego.
MARZEC:
Szczególnie na początku marca temperatura wody jest zwykle dość zimno w tym okresie karmienia działalności jest bardzo krótkie, bardzo intensywne i szeroko rozstawione odstępach czasu. Jest to miesiąc, a nierówna, najlepsze warunki połowów są podane dla kilku kolejnych dni, kiedy temperatury osiągnęły wysoki blisko 18 stopni, aw nocy termometr nie spada poniżej 5 stopni. W tych dniach wysokiego ciśnienia (antycyklonu) najlepsze czasy rybackie, pokrywa się z upałem, między 11:00 a 15:00 h. Zachodnia część zbiorników jest często stosowany bardzo dobrze, ponieważ to tam na początku słońca spadek rano i gdzie woda jest podgrzewana przed. Ryby są bliżej mielizny, gdzie temperatura wody jest wyższa w odniesieniu do żywności. połowów Afternoon jest najlepsze w nasłonecznionych, zacienionych obszarach zazwyczaj nie wykazują lub dzień ani w nocy. W tej chwili nagła zmiana temperatury może być katastrofalne, jeszcze bardziej, gdy wysokie i niskie ciśnienie bardzo szybko na przemian. wiatru jest kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia, gdy temperatura powietrza jest niższa od wody powoduje szybszego schładzania wody powierzchniowe.Jeśli ma również silny, tworząc fale wód powierzchniowych jest mieszany z wodą z dolnych warstw tworzy bardzo negatywny wpływ na apetyt namioty do schronienia się w głębszych rejonach, gdzie są bardziej stabilne. Zjawisko to jest szczególnie widoczne w płytkie zbiorniki gdzie zimne powietrze efekty są natychmiastowe. Wiatry z północy, zimno w ciągu dnia i jeszcze w nocy, z sufitu i brak deszczu, są szkodliwe. W tym czasie zaleca się paszy w małych ilościach, z szybko trawienie pokarmów, takich jak kukurydza, pelet, myślę o niskiej zawartości tłuszczu lub jakości kulki przewożenia produktów ułatwia trawienie. Aby nakarmić w niewielkich ilościach mogą korzystać z siatki rozpuszczalne i osadu. Jeśli widzimy, że zawsze będzie zajęty prime time na trochę więcej. W zbiornikach z małą natężenia połowów ryb zwykle preferują słodkie smaki takie jak truskawki, banany Waga Weight Ciasto proteinowe, whisky, itp. ... nie możemy zapomnieć kulek proteinowych i nasion konopi w żywności lub ptak, które dają bardzo dobre wyniki w O tej porze roku.
KWIETNIU:
W kwietniu, kiedy noce zaczynają się ciepłe w ciągu dnia i temperatury 22-24 stopni, ruch ryb w coraz bardziej płytkie obszary, które różnią się od 2 do 4 metrów. Wiele razy można zaobserwować na powierzchni kąpieli niedz Podczas opalania nie jeść, ale jest to dobry czas, aby zobaczyć ruch ryb, które okolicy. Woda zazwyczaj nagrywane w temperaturze między 12 i 16 stopni, w tej temperaturze ryby są w fazie normalnej działalności, spożyciu żywności przez cały dzień w umiarkowanej formie. Zmiany ciśnienia atmosferycznego oraz wpływu połowów, z wyjątkiem między front chłodny, który trwa kilka kolejnych dni, a następnie gwałtownie spada temperatura. El viento caliente procedente del Sur o Sur oeste durante varios días, acompañado de nubes, típico de una situación de baja presión, con temperaturas nocturnas y diurnas suaves y estables, acompañadas a veces de lluvias suaves, estimulan a los peces y son muy propicias para dobre wyniki. Premiera w tym miesiącu może być bardziej intensywny i możemy używać zwykłych kulek proteinowych, fasola i orzeszki ziemne, nawet w umiarkowanych ilościach. Możemy zacząć używać przynęt mięso, mączka rybna i mocniejsze smaki.
Mogą:
W maju jest produkowany w większości zbiorników tarła lub reprodukcji. W zależności od ciepła w kwietniu tego dnia będzie opóźniać lub przyspieszać, ale zwykle nie zmienia się więcej niż dwa tygodnie w tym samym zbiorniku.Ten miesiąc jest miesiącem na loterii, może być najlepszym lub najgorszym w zależności od czynników wyjaśnimy poniżej. ciągu tygodni przed tarłem ryby są nadpobudliwe, żywiąc się za każdym razem, aby uzyskać siłę do kochania się w czasie tych tygodni jest bardzo proste, aby je złapać, zdaje się myśleć tylko o jedzenie i seks, i stać się bardziej niedbały. masy ciała Mężczyźni o kwotę żywności, którą spożywają i kobiety, jak i tłuszczu w odniesieniu do żywności, są wypełnione jajami, które mogą stanowić więcej niż 20% normalnej wagi. Samica 10kilos w tym czasie może ważyć ponad 12 kg i jest to dobry moment, aby złapać rekord karpia. Kiedy zaczyna tarło karmienia stop karp, tarła może potrwać kilka dni, nawet jeśli nie są nagłe zmiany pogody przedłużony kilka tygodni. W tym czasie można zobaczyć w bankach z dużymi grupami basen roślinności namiotów razem, kobieta na czele grupy ścigany przez kilka mężczyźni.Mężczyzna pchnął kobiet przeciwko roślinności do złożenia jaj bezpośrednio po nich mężczyźni zapłodnienia. Tarło wszystkie namioty nie występują jednocześnie, zwykle idzie przez grup różnej wielkości, ale na niskim napowietrznych. Po tarle zaczyna się od nowa okres wielkiej aktywności, wszystkie straty energii musi wrócić, aby je odzyskać, w tym wieku dobrze zjeść, ale nie są tak nieostrożny jedzenia. Jeśli zgodzimy się z poprzedniej fazy tarła potrzebują duże ilości żywności, pasz muszą udać się kilka razy dziennie, ponieważ ich apetyt jest nienasycony, w tym czasie namioty nie są bardzo selektywne z przynęty i jeść wszystko, co czyni je przed ich nosem. Po tarle karpia wziąć dużo jedzenia, aby odzyskać, ale są bardziej selektywne. Kulek proteinowych AVN (bardzo pożywne) daje bardzo dobre rezultaty, jeśli uda nam się przyzwyczaić do ryby przed tego typu boilie będzie naszym duże szanse na sukces.
Czerwiec:
W czerwcu, namioty nadal są bardzo aktywne, ale w odróżnieniu od wczesnej wiosny, teraz skupia się aktywność ryb więcej o świcie i zmierzchu. Zachowanie ryb jest taki sam jak w maju po tarle, dobrze zjeść, ale są one znacznie bardziej ostrożny. W czerwcu kilka kolejnych dni, z wysokim ciśnieniem, co powoduje spadek aktywności. Nagłe zmiany ciśnienia atmosferycznego, z opadami i powodując silne fale powietrza, są bardzo korzystne, ponieważ coś fajnego wodą i tlenem. mogą być podawane w dużych ilościach, ale wybór jest stosowanie kulek proteinowych przynęty jakości ryb w tym czasie mają dobry apetyt, ale są bardzo selektywne podczas karmienia.
Najlepszy czas na połów.
Marzec: W pół dnia i dzień był gorący.
Kwiecień: przez cały dzień.
Maja: Przed i po tarle.
Czerwiec: O świcie i zmierzchu.
Najgorsze czasy dla wędkarzy.
W marcu: W zimne dni, zwłaszcza w zimnym powietrzu.
Kwiecień: Wraz z pojawieniem się front chłodny.
Maj: W okresie tarła.
Czerwiec: W kilku kolejnych dni antycyklonu.
Przynęty i przynęty.
Marzec: Premier mało i obserwować zachowanie ryb, zawsze będziemy więcej prime time. Zagruntować cząstek szybkiego trawienia, takich jak kukurydza. Korzystnie świeże przynęt i akcelerator trawienie kulek proteinowych.
Kwiecień: normalny podkład, możemy korzystać ze wszystkich rodzajów cząstek. Zaczęliśmy od podstawowej mięsa i mączki rybnej kulek proteinowych.
Maja: Możemy pasz w dużych ilościach ryby są bardzo głodny, a nie są bardzo selektywne. Bardzo praktyczne porady są do ryb o wysokiej wartości odżywczej kulek proteinowych.
Czerwiec: We feed w dużych ilościach, powinny być rybackich z rybami jakości kulki są bardziej selektywne podczas jedzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz