czwartek, 7 kwietnia 2011

DZIESIEC WSKAZOWEK DOTYCZACYCH POLOWU KARPIA

Jest uzależnionych od połowów karpi, jak ja, jest prawie zawsze nie do zniesienia stanu psychicznego. W przeciwieństwie do wielu innych rybaków, karp przechodzi liczne zimne dni i nocy męczącej ciepła w poszukiwaniu zwierzyny. Często zdarza się, aby spędzić tydzień bez bite mimo starannego przygotowania w wyborze miejsca, przynęty i metody. Jednak w trudnych doświadczeń, które posłużyły za podstawę do rozwoju tych 10 porad, które pomogły mi się uchwycić wiele namiotów lat i pomogę tobie.

Tekst i zdjęcia: Peter Christensen. Tłumaczenie: Solanes Josep
1. Żadnych skomplikowanych te
Szczególną uwagę na szczegóły jest bardzo ważne, ale w ogóle, karpiarzy zbytniej uwagi do zestawu. Przed marnować cennego czasu połowów opracowania opracowanie prezentacji, lepiej mieć solidną wiedzę z kilku, które są uniwersalne i pracy w różnych sytuacjach. Tylko w wodach, gdzie presja połowowa jest bardzo duża, prawidłowej instalacji będzie miała zasadnicze znaczenie dla naszego sukcesu. Osobiście używam do montażu takich dziedzinach, podjęte lub mętnej wodzie i pół montaż stałych nakrętkę (pół-stałej platformy śruby) Rocky i generalnie trudniejsze.

2. Nie pozwól, karp zauważysz obecność
Karp jest prawdopodobnie najbardziej nieśmiałą ryb w zbiorniku, i znany jest jego zdolność do wykrywania obecności rybaka. Move it w pełnej dyskrecji, jeśli połowów przy brzegu i wprowadzić minimalne zestawy. I co ważniejsze: Upewnij się, że ułożony całkowicie płasko na dnie jeziora. Wielu karpiarzy popełnia błąd utrzymując ich linii bardzo napięta w nadziei, że o wyraźniejsze wskazanie gryzie, ale z nieco luźniejsze linii na wyświetlaczu jest jeszcze przyzwoity, jednak linia opadają na dno, gdzie będzie cicho i trudniejsze do wykrycia na karpia. Ta sztuczka działa najlepiej z głównej linii i fluorowęglowe ciężkich prowadzić bass z duszą.

3. Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja
Ta rada jest częścią rybak ABC. Czas, który spędza się na ryby, które są dobrze wydawane. I nigdy nie rozpocząć połowy bez co najmniej wyobrażeniem, gdzie ryby mogą być. Głębokość sonaru lub po prostu mapy topograficznej jeziora są ważne pomocy, aby uchwycić większą karpia. Oczywiście najlepsze strony różnią się w zależności od tego, gdzie ryby, ale w miejscach, gdzie woda źródlana jest zawsze ogrzewa się będzie ryb, a latem, głębokie baseny świeżej wody wydają się być bardziej produktywne. Jesienią, namioty są często zanurzone płaskowyże farszu larw przed zimą przybywa.

4. Bądź aktywny
Asystentów obozie cieszą się renomą wśród jego kolegów rybaków z innych gatunków do niektórych leniwych facetów, którzy spędzają cały dzień śpi biwak worek. Oczywiście jest to dzikie przesady, ale sugeruje znaczenia rozwijania aktywnego i rybołówstwa. Namioty często zdradzać ich lokalizacji o zmierzchu i świcie, gdy ciężko oddychać na powierzchni, co czyni go idealnym wskaźnikiem gdzie umieścić przynęty. W gorące dni, spacer brzegiem morza może ujawnić stanowiska namioty, które w słońcu. Miej oczy otwarte przez cały czas nagrodzi nas obficie.

5. Dostosowanie postawa ryb
Karpiarzy jest znacznie więcej niż brań i zespołów nakrętki. Przez opanowanie technik, takich jak rybołówstwo powierzchni pływa, można złapać więcej ryb. Wielokrotnie wystawiał na próbę karpia przy słońcu z kawałkiem herbatniki oraz chleb karp w płytkiej wodzie, łatwiej poddają się robak, który skręca wiszący od światła float.

Czas porzucić tradycyjne metody nauczyć poprzez doświadczenia, ale w ogóle nie ma wiele do zyskania, dostosowując się do nastroju namiotów.

6. Postępuj zgodnie z wiatru
Jest to jeden z decydujących czynników dla karpia i zawsze powinny być uwzględnione przy wyborze łowiska. Stały wiatr wiejący z lądu jest uważana za jedną z najlepszych warunków dla rybaków karpia. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze warto po przeprowadzić, gdy wiatr zmienia kierunek, w ciągu dnia.

7. Jakość Baits
Nadanie należną im wagę przynęt będzie można umieścić jeden krok dalej. Zapytaj o wartość odżywczą przynęta na karpia lub jeśli to konkretnie był wcześniej używany w tej części wód, i jeśli będziesz pierwszy spróbować. Takie pytania są istotne dla sukcesu. Jednak jakość przynęty jest zróżnicowana i w ogóle jest ściśle związana z czego zapłacić. Alternatywne przynęt takich jak kukurydza konserwowa lub tygrysa orzechy, nasiona konopi lub chleba może być równie skuteczne, ale bardziej ekonomiczne. Kulki mogą kupić mniej, ale lepszej jakości będzie coś warto spróbować przy następnej wyprawie na ryby.

8. placebo Pon kryterium
Bądź bardzo ostrożny podczas przynęty. Pamiętaj, że zawsze jesteś na czas, aby położyć większy przynęty ale nie można się go pozbyć, gdzie masz pracy. Na krótkie wyprawy wędkarskie najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie po jednym na przynętę. Uważaj, aby nie gruntowania przynęty karpia, które nie mogą być łatwo przyswajalne, takich jak orzechy tygrysie, kukurydza lub kulek proteinowych przydatności do spożycia. Zamiast tego można użyć żywności, takich jak nasiona konopi, które można wprowadzić w dużych ilościach.

9. Odrzuca najbardziej dotkniętych obszarów
Wiele osób woli do ryb miejsc najbliżej parku, i choć nie ma nic złego, jeśli naprawdę chcesz, aby odróżnić go od kolegów z pracy asystentów obozu, w odległości kilkuset metrów, aby osiągnąć jakieś miejsce, gdzie złowiłem trochę offset długości. Podejrzany szybko namioty, gdzie są często ciężkie bombardowania ciągnie i zawsze pełno żyłki.

10. Zadbaj o szczegóły
Myć ręce przed kontaktem przynęty lub węzłów przed uruchomieniem sprawdzić tylko kwestia sekund. Jednak, kiedy karmienia karpi przed naszym miejscu połowów, działania te są łatwo zapomnieć. Zwracaj uwagę na szczegóły, jak upewniając się, że hak jest bardzo ostre i doskonale wyważone montażu, zawsze wasza nagroda w połowach karpi. Nie spiesz się i pamiętaj, że zespół będzie prawdopodobnie wiele godzin w wodzie, więc kilka minut, aby upewnić się czy wszystko jest zamontowany i wyważony nie wielka strata czasu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz